Стоп булінг

Правила поведінки здобувачів освіти Ізюмського центру дитячої та юнацької творчості.

Правила поведінки

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в ЦДЮТ.

Порядок подання

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЦДЮТ та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Порядок реагування

Соціальний ролик  "STOP булінг!"

Шкільне насильство — вид насильства, при якому має місце застосування сили (примус) між дітьми.  Насильством є будь яка поведінка.

Що таке «булінг»? Булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) –  насильство  у вигляді  травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізична  розправа, тощо.

Форми булінгу :

Фізичний булінг  – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси,«сканування » тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Економічний булінг  – крадіжки, пошкодження чи нищення одягу та інших особистих речей та знищення одягу, вимагання грошей тощо.

Психологічний булінг -принизливі погляди, жести,образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення  образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози,жарти,маніпуляції, шантаж

тощо.

Сексуальний булінг - принизливі погляди, жести, образливі рухи  тіла, прізвиська образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення  образливих чуток, сексуальні  погрози, жарти тощо.

Кібербулінг -приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету,

інших електронних пристроїв.

Цитати відомих людей:      Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися

людиною. (Саід)

Байдужість ‐ це найвища жорстокість. (М. Уілсон)

Жорсткість і боязкість ‐ одного поля ягоди. (І. Шевелев)

Віддай людині крихітку себе. За це душа  поповнюється світлом. (Л. Костенко)  Немає величі там, де нема простоти, добра і правди. (Л.Толстой)

Кожного разу, коли тобі чого-небудь дуже хочеться, спинись і поміркуй: чого тобі так  хочеться. ( Л. Толстой)

Поради  «Як справитися з булінгом»:

• - зберігай спокій і обійди ситуацію;
  • - розкажи дорослому, якому ти довіряєш про те, що трапилося, або повідом про це  анонімно;
  • - поговори про це із своїми братами чи  сестрами, або з друзями, щоб тобі не  здавалося, що ти одинокий.
  • Зателефонуй на  «гарячу лінію» - Національна дитяча  «гаряча лінія»

Для дітей і про дітей    0 800 500 225   та  772  безкоштовно  зі стаціонарних  та мобільних телефонів  у межах України.

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!